piątek, 15 czerwca 2018

"Surogatka" - Louise Jensen
Nick i Kat są małżeństwem starającym się o dziecko. Po nieudanych adopcjach stają się bezsilni. Okazja do zrealizowania ich marzeń o pełnej rodzinie pojawia się w momencie spotkania Kat z dawną przyjaciółką. Lisa postanawia zostać surogatką dla Kat i Nicka.
Z pozoru wszystko powinno być proste i mieć szczęśliwe zakończenie, jednak wydarzenia z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Tym bardziej po pojawieniu się Lisy.Strach, niepokój - z tym codziennie musi zmagać się Kat, lecz czy jest to tylko spowodowane sytuacją związaną z możliwością bycia rodzicem?

Z każdą chwilą autorka uświadamia czytelnikowi, że nie tylko Kat nie może sobie poradzić z wydarzeniami z przeszłości. Nick również skrywa tajemnice.

Czy dla małżeństwa marzenie o dziecku będzie w końcu możliwe do zrealizowania?

Jaką przeszłość kryją bohaterowie?

Książka przypadła mi do gustu, sięgając po nią od razu czułam, że to będzie coś dobrego. Podobało mi się to, że ciągle byłam zaskakiwana przez autorkę, przez trzymającą w napięciu historię od pierwszej do ostatniej strony. 
Główna bohaterka, daje obraz silnej, zdeterminowanej kobiety, która jest w stanie zrobić wszystko by spełniło jej się marzenie o macierzyństwie.
Rozdziały, które napisane są w czasie teraźniejszym, przeplatane są wydarzeniami z przeszłości, dzięki czemu możemy krok po kroku poznać tajemnice bohaterów.
Książkę "Surogatka" polecam każdemu kto lubi historie trzymające w napięciu, sięgając po tę pozycję na pewno nie będziecie mogli się od niej oderwać.5 komentarzy: